n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
duże małe domyślna
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Drodzy Nauczyciele,

Serdecznie chcielibyśmy Was zaprosić do udziału w 20. edycji projektu Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej i do trwającej rejestracji!
 
SIGG to internetowa gra inwestycyjna realizowana na platformie GPWtr@der. Państwa Zespoły będą dysponować jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Podczas inwestycji uczniowie poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie zdecydują, w jakie chcieliby zainwestować i dokonać transakcji.
alt
 
Tematyka rynku kapitałowego i giełdy omawiana jest w ramach przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości”, a dzięki SIGG uczniowie łączą teorię z praktyką.
Rejestracja potrwa do 22 października br. (rozważamy przedłużenie). Na najlepszy Zespół czeka 10 tys. zł, a łączna pula do zdobycia wynosi 90 tys. zł! Nagrody czekają również na nauczycieli!
alt
 
Państwa uczniów zachęcamy także do aktywności na platformie edukacyjnej SIGG, w której przewidzieliśmy liczne nagrody indywidualne, rzeczowe oraz nagrody dla najlepszych klas. Uczniowie znajdą tam liczne materiały edukacyjne.
 
Mamy nadzieję, że SIGG będzie urozmaiceniem Państwa lekcji i pomocnym narzędziem do przekazywania wiedzy o działaniu rynku kapitałowego w Polsce oraz instrumentach finansowych.
 
„Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” odbywa się niemal w całości w formule zdalnej, jedynie mamy nadzieję na realizację Finału SIGG na żywo w Sali Notowań GPW, co zrealizujemy, o ile tylko warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
 
W 20. edycji SIGG przygotowaliśmy dodatkową formę rywalizacji, która pozwoli najlepszym zespołom w rankingach wojewódzkich wzmocnić szanse na udział w Finale SIGG. Do rywalizacji w Dogrywce uprawnione będą zespoły znajdujące się na 1 i 2  pozycji w danym województwie na koniec obu etapów SIGG (za wyjątkiem zespołów, które już zakwalifikowały się do finału zgodnie z regulaminem projektu).
 
Zapraszamy do rejestracji na stronie https://sigg.gpw.pl/ i życzymy Państwa Zespołom samych trafnych inwestycji w SIGG,
 
Zespół Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej