n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Erasmus+ Partnerstwo strategiczne / Projekt Integracja metodologii CLIL, technik informacyjnych i treści dot. przedsiębiorczości .
duże małe domyślna
Projekt Integracja metodologii CLIL, technik informacyjnych i treści dot. przedsiębiorczości . PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W "tłusty czwartek" grupa naszych uczniów świętowała zajadając nie pączki z różą, lecz hiszpańskie churros wraz z rówieśnikami z Niemiec, Irlandii i Hiszpanii.

 alt

Kontynuują oni realizację projektu Erasmus + p.t. " Integracja metodologii CLIL, technik informacyjnych i treści dot. przedsiębiorczości w celu nauczania w europejskich szkołach zawodowych". Oprócz integracji międzynarodowej podczas licznych działań pozaformalnych, harmonogram mobilności zawiera wizytę w lokalnym przedsiębiorstwie Borras produkującym wyroby czekoladowe na rynek globalny oraz zwiedzanie nowoczesnego centrum logistycznego z nowatorskimi systemami składowania i załadunku.

 alt

Znalazł się także czas na poznanie rysu historycznego miejsca destynacji, udział w warsztatach flamenco oraz spływ kajakiem po Morzu Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim.

alt

Młodzież kontynuuje realizację głównego zadania projektowego - w grupach międzynarodowych uczniowie projektują koncept wirtualnego przedsiębiorstwa, tworzą strony internetowe, biorą udział w warsztatach dot. zagadnień IT (domeny, pozycjonowanie, bezpieczeństwo w sieci, netykieta). Używając arkusza kalkulacyjnego wyliczają tzw. "cash flow", dokonują analizy potrzeb rynku lokalnego, przygotowują analizy  SWOT. Z sukcesem realizują powierzone zadania z dziedziny przedsiębiorczości, komunikując się wyłącznie w języku obcym.