n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Rozmaitości
duże małe domyślna
100-lecie ZSE w Radomiu - organizacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Szczepaniak   

 "Sercem powinniśmy utrzymywać związek z przeszłością,
wyobraźnią unosić się w przyszłość,
ale rozumem trzymać się rzeczywistości...”
Władysław Grabski


Zespół Szkół Ekonomicznych kończy 100 lat.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w piątek, 5 października 2018 o godz. 8 przed budynkiem dawnej siedziby Szkoły przy ulicy Traugutta 61. Tam przedstawiciele Stowarzyszenia Kupców Polskich odsłonili tablicę pamiątkową. Kolejnym etapem był przemarsz zaproszonych gości, nauczycieli i młodzieży ZSE ulicami Radomia do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej przy ulicy Wernera, prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Grandioso.O godz. 9 została odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Następnie w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Wernera w Radomiu odsłonięto tablicę, poświęconą pamięci prefekta szkoły, błogosławionego księdza Bolesława Strzeleckiego, który zginął zamęczony w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się po godz. 11.30 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. W godzinach popołudniowych w budynkuSzkoły przy ulicy Wernera odbywały się spotkania licznie przybyłych absolwentów, nauczycieli i pracowników administracji. Wieczorem 250 osób bawiło się podczas balu absolwenta w Dworku Saskim.
 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dnia obchodów jubileuszu oraz filmu z wywiadami absolwentów i nauczycieli.
Zapraszamy również do zakupu pięknego zarysu monograficznego, ozdobionego zdjęciami z lat 1918-2018, ze wspomnieniami absolwentów Ekonomika.
 

 

Jubileusz 100-lecia już za nami zapraszamy do relacji z wydarzenia w mediach lokalnych:

Echo Dnia: echodnia.eu/radomskie/sto-lat-zespolu-szkol-ekonomicznych-w-radomiu-przemarsz-ulicami-miasta-wielka-gala-spotkanie-i-bal-absolwentow-tak-swietowal/ar/13551680

Radio Plus: radioplus.com.pl/radom/ekonomik-ma-sto-lat-33188

radioplus.com.pl/radom/100-lat-ekonomika-33231

Zebbra Tv:zebrra.tv/kultura_i_rozrywka/2018/10/05/ekonomik-swietowal-100-lecia-istnienia/