n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wycieczki
duże małe domyślna
Wycieczki
Wycieczka edukacyjna do Elektrowni. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Dnia 24.03.2022 r. klasy 2E1, 2E2, 2HPT odbyły wycieczkę edukacyjną do Elektrowni. Uczniowie wysłuchali wykładu i obejrzeli film pt. "Amator" w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Celem wyjścia było kształcenie umiejętności świadomego odbioru i interpretowania tekstów kultury. Opiekunkami klas były: Ewelina Markowska, Urszula Król, Aneta Sadkowska.

alt

 
Lekcje archiwalne w Archiwum Państwowym w Radomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W minionym tygodniu uczniowie klas 4 Lg2, 4Ps, 4Pt pod opieką pani A. Konwy uczestniczyli w lekcjach archiwalnych w Archiwum Państwowym w Radomiu. Podczas ciekawego wykładu dotyczącego pracy archiwum, uczniowie zapoznali się  z wybranymi materiałami archiwalnymi. Poznali także zasady tworzenia i porządkowania archiwów domowych oraz metod zabezpieczenia swoich zbiorów rodzinnych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz ogromnym uznaniem ze strony uczestników.
alt
 
Wizyta w Archiwum Państwowym w Radomiu klasa 1Lgs. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

11 marca 2022 r. uczniowie klasy 1LGS, kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz technik spedytor wraz z opiekunem panią Martą Mortką wybrali się do Archiwum Państwowego w Radomiu celem realizacji treści tematycznych poświęconych współczesnym metodom archiwizacji akt i dokumentów. Poznaliśmy historię archiwum i jego niesamowite zasoby. Zobaczyliśmy nowoczesne sposoby przechowywania dokumentów oraz dowiedzieliśmy się, na czym polega udostępnianie archiwaliów i w jaki sposób są one przechowywane. Mieliśmy też okazję zobaczyć wytypowane materiały źródłowe do historii regionu, zwłaszcza akt założycielski powołania w 1918 roku Szkoły Handlowej a obecnie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Wiemy już jakie zadania i cel realizują Archiwa Państwowe. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy Dyrekcji Archiwum Państwowego w Radomiu oraz Dyrekcji naszej szkoły za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

alt
 
Wycieczka integracyjna klas 1E1 i 1E2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Uczniowie klas 1E1 oraz 1E2 dnia 11 czerwca 2021 r. wzięli udział w wycieczce integracyjnej, która obejmowała wyjście do kina oraz spacer po starówce.

alt\

alt

 
Wycieczka do Centrum Logistycznego JYSK w Radomsku klasy 1Lg1p oraz 3Hp PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Dnia 25 lutego uczniowie klasy 1Lg1p oraz grupa uczniów z klasy 3Hp uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do największego Centrum logistycznego Jysk w europie środkowej.

alt

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 10