n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Deutsch hat Klasse
duże małe domyślna
Deutsch hat Klasse
Wygrana w konkursie Niemiecki ma Klasę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Zwycięstwo naszej szkoły w konkursie DEUTSCH HAT KLASSE.

W czwartek 30 maja 2019 zostały ogłoszone wyniki konkursu Deutsch hat Klasse. Projekt w ZSE realizowała klasa 1Sp wraz z panią Anna Własiuk.

alt

 
Finał konkursu "Niemiecki ma klasę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Nasza szkoła znalazła się w finale projektu „Niemiecki ma klasę”, organizowanego przez Goethe-Institut w Warszawie, dlatego 29 kwietnia 2019 roku odwiedzili nas przedstawiciele komisji konkursowej - pani Ewa Ostaszewska oraz pani Monika Łagowska.

alt

Więcej…
 
Grupa z 1Sp w finale ogólnopolskiego konkursu Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Nasza szkoła reprezentowana przez 17-osobową grupę uczniów kl. 1Sp pod opieką pani Anny Własiuk zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu "Deutsch hat Klasse". Wkrótce do naszej szkoły przyjedzie Komisja Konkursowa z Goethe-Institut w Warszawie.

alt

 
Uroczyste otwarcie sali 208 w ramach projektu Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W piątek 1 marca 2019 roku 17-osobowa grupa projektowa z kl. 1Sp świętowała wraz z Dyrekcją "uroczyste otwarcie sali 208"  w ramach projektu "Deutsch hat Klasse. W tym roku zadanie projektowe było bardzo trudne, bo sala była już dwa razy urządzana w projekcie przez uczniów obecnej kl. 4Lg2. Klasa pierwsza okazała się jednak bardzo kreatywna!

alt

Więcej…
 
Gra symulacyjna "Klasse mit Klasse". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W dniu 18.01.2019 roku grupa 16 uczniów z kl. 1 Sp wraz  z panią Anną Własiuk  uczestniczyła w grze edukacyjnej „Klasse mit Klasse / Klasa z klasą”   w ramach projektu "Deutsch hat Klasse". Grę przeprowadziła pani Monika Łagowska z Goethe-Institut w Warszawie. Na początku spotkania obecna była Dyrekcja naszej szkoły - pan Dyrektor Rafał Walczak i pani Dyrektor Marzena Burzyńska. 

alt

Więcej…
 
Projekt Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz trzeci uczestniczy w projekcie "Deutsch hat Klasse" organizowanym przez Goethe Institut. W projekcie są uczniowie klasy 1Sp, którzy pod opieką pani Anny Własiuk będą wprowadzać w sali 208  zmiany wspierajace proces dydaktyczny i równocześnie uczyć się języka niemieckiego zorientowanego na działanie.

alt

 
Niemiecki ma klasę!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W piątek 2.03.2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie  sali 208 w obecności Dyrekcji i przedstawiciela regionalnych mediów. Z tej okazji był tort z napisem „Deutsch hat Klasse” ufundowany przez pana Dyrektora Rafała Walczaka.

alt

Więcej…
 
Gra symulacyjna "Klasse mit Klasse". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

8.02.2018roku uczniowie klasy 3Lg2 wraz z panią Anną Własiuk wzięli udział w grze symulacyjnej „Klasse mit Klasse”. Spotkanie zaczęło się od rozmowy o projekcie „Deutsch hat Klasse”. Ponieważ był to tłusty czwartek, nie mogło zabraknąć ciekawostek językowych, związanych z pączkami i faworkami (były też pączki oraz faworki). Następnie uczniowie  wraz z Dyrekcją Szkoły uczestniczyli w kilku grach językowych, m. in. z użyciem kolorowych kubków. 

alt

Więcej…
 
Udział w projekcie "Deutsch hat Klasse" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Szczepaniak   

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół Ekonomicznych brał udział w projekcie "Deutsch hat Klasse" zorganizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. Zadanie konkursowe polegało na wspólnym dokonaniu zmian w aranżacji przestrzeni w klasie do nauki języka niemieckiego.
Grupa uczniów z klasy 2Lg2 (18 osób) pod opieką pani Anny Własiuk zaplanowała i przeprowadziła zmiany w sali 208 ucząc się języka niemieckiego w działaniu.

Za udział w projekcie szkoła, opiekun i wszyscy uczestnicy otrzymali od Goethe Institut dyplomy. Uczniowie otrzymali też upominki - worki. 

 
Gra symulacyjna ,,Klasa z klasą" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

23 stycznia 2017 r. pani Monika Łagowska z Goethe-Institut w Warszawie przeprowadziła w naszej szkole grę edukacyjną "Klasa z klasą", w której wzięli udział uczestnicy projektu "Niemiecki ma klasę" z kl. 2Lg2 wraz z opiekunem – panią Anną Własiuk.

Więcej…
 
Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Więcej…