n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Pedagog i psycholog
duże małe domyślna
Pedagog
Światowy Dzień Autoagresji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 1 marca obchodzimy Światowy Dzień Autoagresji, którego celem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat tego czym jest autoagresja i dlaczego się pojawia.

Uszkadzanie swojego ciała poprzez nakłuwanie go czy nacinanie wydaje się być najpopularniejszą formą autoagresji, jednak nie jedyną. Podejmowanie destrukcyjnych działań wobec swojego ciała to również wykonywanie ćwiczeń fizycznych ponad swoje możliwości, stosowanie diet niedostosowanych do wymagań organizmu – zwykle poprzez dostarczanie za małej ilości wymaganych składników odżywczych. Autoagresja to szereg różnych działań, których cel jest jeden – wyrządzenie psychicznej lub fizycznej szkody sobie.Co można zrobić jeśli widzisz, że ktoś dokonuje autoagresji?
alt
Więcej…
 
23 lutego 2022 - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 23 lutego 2022 - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja to jedna z najbardziej popularnych chorób, która w znaczący sposób utrudnia funkcjonowanie ludzi w społeczeństwie, a także jest przyczyną niesprawności i niezdolności do pracy. Szybkie tempo życia, stres, nadmiar obowiązków czy też brak wsparcia ze strony najbliższych, sprawiają, iż na depresję zapadają nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.
Depresja – czy da się jej zapobiec ?
Pod bacznym okiem pedagoga i psychologa szkolnego Adam Grzegorczyk, uczeń kl. 2 LG, zapytał uczniów i nauczycieli czym jest depresja i jak sobie z nią radzić.
 Filmik dostępny na naszym szkolnym kanale na YouTube : www.youtube.com/watch
 
Warsztaty arteterapii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Nasi uczniowie kilka dni temu uczestniczyli w zorganizowanych przez pedagoga i psychologa szkolnego warsztatach arteterapii . Warsztaty zorganizowane zostały w ramach realizacji programu Szkoła Myślenia Pozytywnego.

alt

 
Tydzień dbania o relacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Tydzień dbania o relacje już za nami. Towarzyszyły nam uśmiech, dobre słowo i dobra zabawa.

alt

Nie zabrakło też miejsca na poważne i trudne rozmowy. Dbanie o relacje to uważność na drugiego człowieka. Tydzień ten był prowadzony  przez psychologa i pedagoga szkolnego w ramach realizacji programu Granie na ekranie .

Więcej…
 
Szkoła myślenia pozytywnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

alt 

Chcieliśmy poinformować iż nasza szkoła zakwalifikowała sie do programu Szkoła Myślenia Pozytywnego. To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.

Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. W ramach SMP placówki uczestniczą w szkoleniach, warsztatach, programach dedykowanych, samodzielnie realizują co miesiąc szereg wyzwań angażując w to całe społeczności szkolne (uczniów, uczennice, nauczycieli, rodziców i mieszkańców swoich miast). Każdy miesiąc to nowe zadania, nowe tematy i nowe możliwości na kreatywne działania!
alt
 
Godziny pracy psychologa i pedagoga szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 

 alt

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5